برخوردبامتخلفات صنفی واقتصادی

۲۴۳ صنف متخلف در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از خبرگزاری ایرنا،رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: در تیر ماه سال جاری ۲۴۳ صنف متخلف، در ۲ هزار و ۲۴۹ مورد بازرسی از اصناف این استان شناسایی و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

داریوش دیودیده روز سه شنبه اظهار داشت: در راستای کنترل بازار در ماه جاری با حوزه های متفاوت تولیدی، بازرگانی و نظارت جلساتی برگزار و برنامه ریزی های لازم و آموزش های متناسب به آنها داده شد.
وی ادامه داد: همچنین با ادارات شهرستانی و فرمانداران و سایر نهادها و دستگاه های تأثیر گذار بر روند بازار نشست هایی به فوریت برگزار و هماهنگی های لازم انجام شد.
دیودیده بیان کرد: افزایش قیمت های موردی در برخی از اصناف مشاهده شد که به سرعت کنترل و متخلفان نیز به تعزیرات معرفی شدند.
وی عنوان کرد: نشست هایی نیز با اتحادیه های صنفی از جمله خوار و بار فروشی، قصابان، مرغ و گوشت، قنادان و بسته بندی، لاستیک و دیگر اتحادیه ها برگزار شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این نشست ها با ۲ هدف از جمله عدم اجازه به افراد سودجو برای نفوذ و تحریک در میان بازاریان و ایجاد اغتشاش و جلوگیری از افزایش قیمت غیرمتعارف به ویژه در مورد کالاهای اساسی، برگزار شد.
وی ابراز داشت: جلوگیری از احتکار بازاریان به شدت پیگیری شد و انبارها به صورت مداوم مورد بازرسی قرار گرفتند.
دیودیده افزود: جلسه ای با انجمن حمل و نقل و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و سایر کسانی که در بحث کامیون داران مؤثرند در راستای کنترل حمل و نقل کالاهای مورد نیاز مردم برگزار شد.
وی عنوان کرد: همچنین برای توجه به نیازهای کامیون داران برنامه ریزی های لازم از جمله بحث تأمین لاستیک برای ماشین های سنگین در برنامه اجرایی قرار گرفته است.
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.