بالاترین تورم اردیبهشت در کدام استان ثبت شد؟

کهگیلویه و بویراحمد پایین ترین نرخ رشدتورم

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان کهگیلویه و بویراحمدبه نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه در اردیبهشت ماه ۱۰.۹ درصد است که مربوط به استان کرمانشاه می‌باشد و کمترین نرخ تورم دوازده ماهه ۵.۹ درصد و مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

به نقل از مرکز آمار ایران، شاخص کل (بر مبنای١? ? =١٣٩٥) در اردیبهشت ماه سال ١٣٩٧ برای کل کشور عدد ١١٤,١ را نشان می دهد. بیشترین عدد شاخص در این ماه مربوط به استان کرمانشاه (١٢? .١) و کمترین عدد شاخص مربوط به استان بوشهر (١١? .٤) است. درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار) در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه سال ١٣٩٧ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای خانوارهای کل کشور ٨,? درصد است. همچنین نتایج نرخ تورم استانی نشان می دهد، بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه در این ماه ١? .٩ درصد است که مربوط به استان کرمانشاه می باشد و کمترین نرخ تورم دوازده ماهه ٥.٩ درصد و مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

 خانوارهای شهری: شاخص کل (بر مبنای١? ? =١٣٩٥) در اردیبهشت ماه سال ١٣٩٧ برای خانوارهای شهری عدد ١١٤,١ را نشان می دهد. بیشترین عدد شاخص در این ماه  مربوط به استان ایلام (١٢? .٥) و کمترین عدد شاخص مربوط به استان بوشهر (١١? .٨) است. درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار) در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه سال ١٣٩٧ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای خانوارهای شهری ٨.١ درصد است. همچنین نتایج نرخ تورم استانی نشان می دهد، بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه در این ماه ١١.١ درصد است که مربوط به استان لرستان می باشد و کمترین نرخ تورم دوازده ماهه ٦.١ درصد و مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

خانوارهای روستایی: شاخص کل (بر مبنای١? ? =١٣٩٥) در اردیبهشت ماه سال ١٣٩٧ برای خانوارهای روستایی عدد ١١٤,? را نشان می دهد. بیشترین عدد شاخص در این ماه مربوط به استان کرمانشاه (١٢١.٤) و کمترین عدد شاخص مربوط به استان بوشهر (١? ٨.٧) است. درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار) در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه سال ١٣٩٧ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای خانوارهای روستایی ٧,٩ درصد است. همچنین نتایج نرخ تورم استانی نشان می دهد، بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه در این ماه ١١.٢ درصد است که مربوط به استان کرمانشاه می باشد و کمترین نرخ تورم دوازده ماهه ٤.٦ درصد و مربوط به استان سیستان و بلوچستان است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.