تلاش براي انتقال اجساد

نبرد امدادگران دربالاي قلعه كوه دنا پايان ندارد

به گزارش روابط عمومي سازمان بسيج حقوقدانان استان كهگيلويه و بويراحمد، امدادگران در ارتفاعات کوه دنا درنبرد با برف وكولاك ومه غليظ تعدادي ازاجساد جان باختگان را به ياسوج انتقال دادند

در حال حاضر شرایط آب و هوایی در بالای کوه بسیار بد و خراب است و باید منتظر بود تا پنجره هوایی خوب باز شده تا بتوان عملیات امداد و نجات را ادامه داد.

به گفته امدادگران شرایط جوی در ارتفاعات به قدری بد است که اگر یک نفر بتواند خودش را از آن شرایط وخیم آب و هوایی حفظ کند، کار سختی انجام داده است.

[جدیدترین تصویر از بقایای هواپیمای ATR 72 در ارتفاعات کوه دنا حاکی از برخورد شدید هواپیما است]
اجسادی که اکنون در بالای ارتفاعات قرار دارد قابل شناسایی و تشخیص نیست و تمام هواپیما تکه تکه شده و شرایط جوی و باد بوران شدید هم اجازه تشخیص اجساد را مشکل کرده است.

براساس پیش‌بینی‌های هواشناسی امکان ادامه عملیات در چند روز آینده ممکن نیست و بدون امکانات هم نمی‌توان وارد منطقه شد.

تنها خواسته امدادگران این است که مردم از هجوم به منطقه خودداری کنند و با تجهیزات کامل و پیشرفته کوهنوردی و هماهنگی با هلال احمر برای کمک رسانی بیایند.

بیشتر بخوانید:

برخی اجساد کشف شده قابل شناسایی نیست

اجساد در یک شیب تند و محدوده وسیع قرار دارند و برف روی آن‌ها را پوشانده و تعدادی که شب گذشته جمع آوری شد در بسته بندی‌های لازم قرار گرفته و تعدادی از آن‌ها به پایین منتقل شد.

بزرگ‌ترین قطعه‌ای که از هواپیما مشاهده شده بخشی از سقف آن است. ۱۰ متر پایین‌تر از محل برخورد هواپیما شیب تندی وجود دارد که بسیار خطرناک است و بسیاری از قطعات هوایپما نیز به پایین ریخته شده است.

ارتفاع برف در منطقه‌ای که هواپیما سقوط کرده بین ۱  تا ۲ متر متغیر است و برای یافتن پیکر جانباختگان باید برف زیادی را کنار زد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.