معارفه رئیس دادگستری جدید گچساران

معارفه رئیس دادگستری جدید گچساران دراستان کهگیلویه وبویراحمد

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج خقوقدانان استان کهگیلویه وبویراحمد،مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید دادگستری شهرستان گچساران با حضور رئیس دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد و برخی از مسئولان قضایی استان و مسئولان شهرستان در تالار اجتماعات دادگستری شهرستان روز یکشنبه، ۲۹ مهر ماه برگزار شد.

 «رضا میشان»، رئیس سابق دادگستری گچساران در این آئین گفت: دستگاه قضایی و متصدیان امنیت عرصه را بر متخلفان تنگ کرده است. قوه قضائیه و دادگستری مأمن و پناهگاه ستمدیدگان است.
وی افزود: در سال تحصیلی ۹۵ ـ ۹۶ با همکاری آموزش و پرورش گچساران طرح قاضی گستر را در آموزشگاه این شهرستان برگزار شد.
همچنین عبدالرحیم رحیمی، فرماندار شهرستان گچساران نیز در این آئین گفت: دکتر رضا میشان بالغ بر ۱۲ سال سابقه خدمت در دستگاه قضایی شهرستان گچساران را دارد.
وی اظهارکرد: وی ۲۸ ماه به عنوان رئیس دادگستری این شهرستان فعالیت داشته و پرونده‌های سخت و پیچیده‌ای را نیز به اتمام رسانده است.
رضا غریب پور، رئیس جدید دادگستری شهرستان گچساران نیز در این آئین گفت: به جد در راستای انجام وظایف محوله خود و امنیت این شهرستان تلاش خواهم کرد.
وی اضافه کرد: اجازه نخواهیم داد که در امنیت مردم خللی وارد شود.
 
بازگشت اراضی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی دولت در گچساران/ بدهی ۲۲۰ میلیاردی یک بدهکار بانکی
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در گچساران عرصه‌ها بالغ بر ۱۵ هکتار و ارزش آنها نیز بالغ بر یک هزار میلیارد تومان بوده به بیت المال بازگشته است.
حجت الاسلام غلامرضا مزارعی در ادامه افزود: قوه قضائیه پیشانی نظام اسلامی است و جایگاه دستگاه قضایی بسیار رفیع است.
وی بیان کرد: دستگاه قضایی در تمام امور محوله و رسالتی که بر عهده دارد امنیت را در تمامی حوضه‌ها در نظر دارد.
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امنیت مردم از نان شب هم واجبتر است و نباید به کسانی که امنیت جامعه را مخدوش و یا تهدید می‌کنند رحم کرد.
حجت الاسلام مزارعی عنوان کرد: در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد هیچ مجرم خطرناکی نیست که زیر زره بین ما نباشد ما همه آنها را رصد می‌کنیم.
وی ادامه داد: هیچ نقطه کوری در استان نیست که بخواهد علیه امنیت اقدام کند و در تیر رس ما نباشد.
 رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با پیگیریهای دستگاه قضایی و مدیران شهرستان گچساران پرونده‌ای در حوزه نفت که بیش از ۲۰ سال قبل عده‌ای از اشخاص حقیقی ادعای مالکیت بر عرصه‌های تحت تصرف نفت را داشتند و علاوه بر اینکه شرکت نفت در این عرصه‌ها دارای املاک قدیمی نزدیک به ۴۰ ساله بود، اسناد هم به نام این اشخاص صادر شده بود، تعیین تکلیف شد.
حجت الاسلام مزارعی بیان کرد: در این پرونده اشخاص حقیقی از هر طریق ممکن اسناد مالکیت گرفته بودند و با ورود دستگاه قضایی استان و پیگیری‌های شرکت نفت رأی دادگاه بدوی که بازگشت این عرصه‌ها به بیت المال بود، صادر شد و در یک هفته گذشته نیز این رأی در دادگاه تجدید نظر تأیید شده است.
وی افزود: این عرصه‌ها بالغ بر ۱۵ هکتار بوده و ارزش آنها نیز بالغ بر ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان است.
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: فردی دیگر در استان به عنوان یک سرمایه گذار و کارآفرین بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبارات را در اختیار خود و خانواده‌اش گرفته است.
حجت الاسلام مزارعی بیان کرد: در این پرونده ۲۵۰ میلیارد تومان از اعتبارات در استان تنها در اختیار یک خانواده بوده است.
وی افزود: متاسفانه این یک اشکال بزرگ رانت‌هایی است که این خانواده گرفتند و اخیراً این فرد خاص و اعضای خانواده‌اش با نفوذی که در بین مدیران کشوری و استانی داشتند ورود کرده و قصد احداث یک مجموعه به عنوان تولیدی و اشتغالزایی را داشته است.
رئیسکل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: برای احداث این مجموعه این شخص اسنادی که مبنای به دست آوردن یک عرصه بسیار گران قیمت بیت المال را که جعلی بوده در دست داشته است.
حجت الاسلام مزارعی تصریح کرد: این فرد اسناد املاکی را در چند صد هکتار جعل کردهو به عنوان اینکه می‌خواهد کار اشتغالزایی انجام دهد این عرصه‌ها را تصرف کرده بود.
وی گفت: در حوزه تسهیلات که مردم با زحمت فراوان می‌توانند وامی در خصوص اشتغال یا ازدواج دریافت کنند این فرد خاص خودش و اطرافیانش بالای ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبارات استانی را به عنوان کار آفرین به خود اختصاص دادند.
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: همه اینها در عرصه کار آفرینی هزینه نشده و دستگاه قضا ورود پیدا کرد و برای بخشی رأی صادر شد و این شخص نیز محکوم به حبس شده و حکم آن اجرا می‌شود.
حجت الاسلام مزارعی بیان کرد: می‌توان گفت حدوداً این شخص بزرگترین بدهکار بانکی در سطح جنوب کشور است.
وی گفت: این فرد هیچ کدام از پولها را برنگردانده و در جایی دیگر و خارج استان سرمایه گذاری کرده، وی ۲۲۰ میلیارد تومان بدهی بانکی دارد.
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: یک تیمی دیگر در استان که بالغ بر ۲۱ هزار رأس گوسفند کلاهبرداری کرده بودند پس از چند سال با ورود دستگاه قضایی استان و قاطعیت حکم آنها صادر شد.
حجت الاسلام مزارعی اضافه کرد: در این پرونده عشایر استان چندین سال به دنبال مطالبات خود از این تیم کلاهبرداری بودند.
وی گفت: برای این تیم بالای ۱۸ سال حبس، بازگشت کلیه وجوه تسهیل شده از محل تصرف که ۲۱ هزار رأس دام بوده و بالغ بر ۷ میلیارد تومان برابر این احشام جریمه نقدی شدند.
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در بخش استخدام‌های بدون ضابطه نیز در استان دستگاه قضایی ورود پیدا کرده و تعدادی از مدیران که در این پرونده دخیل بودند محکوم شدند و احکام آنها نیز در شرف قطعیت است.
حجت الاسلام مزارعی بیان کرد: قوه قضائیه با مجرمان و مخلان امنیت و به جد برخورد خواهد کرد.
در پایان این آئین از زحمات "رضا میشان"، رئیس سابق دادگستری گچساران تقدیر و "رضا غریب پور جهان آباد" به عنوان رئیس جدید دادگستری این شهرستان معرفی شد.
 
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.